CHRISTOPHE PILLET

CHRISTOPHE PILLET

CHRISTOPHE PILLET

Christophe Pillet onun eserlerinin spektrumunun ve kalitesi için uluslararası beğeni kazanan bir Fransız tasarımcıdır.
Mimarlık, ürünler, mobilya, sanat yönünde; onun imzasının değişmez ve sürekli artan ağırlığı ve prestiji en iyi marka ve projelerde görülmektedir.
Fransa’da ve dünya genelinde LANCEL butiklerinin dönüşümü; St Tropez ’de yeni Hotel Sezz tasarımı, Fas’ta Hotel Sahrai tasarımı ve yine Fas’ta Maison Blanche restoranı tasarımı; uluslararası otomobil fuarlarında Renault için stand tasarımları; onun projelerinde çeşitli ölçeklerden bağımsız olarak ortak bir kavram ve kapsam taşıdığını göstermektedir. Onun (2002 den 2013’e kadar) Lacoste tasarım Direktörü olması, veya Driade, Cappellini, Emu, Ceccotti ile uzun süreli işbirlikleri olması…onun projelerdeki kabul gören yorumlarını önermenin heyecanı içinde, yüksek-gerilimli şıklığının, hassasiyetinin, ayırt ediciliğinin, titizliğinin ve kristalize etme yeteneğinin bir kanıtıdır.
Bir Pillet tarzı varsa, işlevsellik ve verimlilik anlamında bunun projelerde kristalleştirme yeteneği ve önerme heyecanına bir katkısı olmuştur. Böylece Catherine Malandrino veya Jean Claude Jitrois gibilerle ile süregelen işbirlikleri, Moda dünyası ile özellikle baştan çıkarma sanatı ile bağımlı bir etkileşimini göstermektedir. Pillet ’in eserleri aynı zamanda da Fransa’da halen nadir olan ancak küresel ölçekte (Japonya, ABD, İngiltere, Rusya, Çin) daha fazla tanınmasını sağlamak için bir yeteneğine işaret etmektedir.
Hassas, mutlu bir ilişkinin malzeme transferiyle dünya geneline taşınması şüphesiz sınırları kaldırmıştır.

Tasarımları

Diğer Tasarımcılar

MARCONATO & ZAPPA

Marconato Maurizio 1961 yılı Como doğumludur ve Terry Zappa 1963 yılı Como doğumludurlar ve Cantù da yaşamakta ve çalışmaktadırlar.
daha fazla bilgi >>

CARLO COLOMBO

Carlo Colombo is considered one of...
daha fazla bilgi >>

Arketipo Tasarım

Arketipo Tasarım İç Tasarım Ofisi Murad Denizaltı, Müge Hansoy Kınacı ve Esin Sözer tarafından 1994 yılında kurulmuştur.
daha fazla bilgi >>

Maurizio Manzoni

Maurizio Manzoni, born in Nuoro in 1967...
daha fazla bilgi >>

Toner Architects

Mustafa Toner, born in 1957 in Istanbul and graduated from...
daha fazla bilgi >>